Perşembe , Haziran 27 2019
Başlangıç / Genel / PANASONIC’DEN TOYOTA’YA DEVAM ADIM

PANASONIC’DEN TOYOTA’YA DEVAM ADIM

Reuters’ın haberine göre Toyota ve Panasonic elektrikli otomobil aküsü üretmek için anlaştı. Detaylara bakalım. 

Toyota Motor Corp. ve Panasonic Corp. Çinli ve diğer rakipleriyle rekabet edebilmek amacıyla elektrikli araçlar için akü üretmek üzere gelecek yıl ortak girişim başlatmaya hazırlanıyorlar.

Bu anlaşmayla birlikte Toyota ve Panasonic global ısınma, hava kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesi gibi toplumsal meselelerin çözümüne katkı sağlamayı amaçlıyor. Bununla birlikte bu anlaşma elektrikli araçlara olan talebi ve beklentileri karşılama hedefine sahip. Gelişmiş otomobil bataryaları üretme hedefinde olan Toyota ve Panasonic, böylece elektrikli araçların önündeki engelleri aşmak istiyor.

Dünyanın ilk seri üretim hibrit aracı olan Prius’u 1997’de tanıtan ve Mirai yakıt hücreli aracı 2014’te satışa sunan Toyota, sürdürülebilir mobilite için her zaman zorlukları aşarak öncü marka olmaya devam ediyor. Toyota deneyimlerini ve birikimlerini elektrikli araçların gelişimine aktarmayı sürdürüyor. Müşterilerin beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirmeler yapan Toyota, batarya teknolojisinin gelişmesine da katkı sağlıyor.

Bu ortak girişimde Toyota %51, Panasonic %49 hisseye sahip olacak. Elektrikli araçlar için üretilecek bataryaları Toyota‘nın ortakları Mazda ve Subaru da kullanabilecek.

2017 yılının sonlarında iki şirketin yüksek enerji yoğunluğuna sahip akülerin ortak geliştirileceği açıklanmıştı. Ancak elektrikli araçlar için ortak akü üretimi iddiası henüz doğrulanmadı. Bir Toyotasözcüsü, iki şirketin 2017’de açıklanan pil ortaklığı üzerinde çalıştığını söyledi. Panasonic de aynı yorumu yaptı.

Planlanan ortak girişime göre Panasonic, Japonya ve Çin’deki prizmatik pil ile ilgili ekipman ve tesislerinin çoğunu ortak girişime kaydırırken, ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla için akü üretenlerin de şirkette kalacağını belirtti.

Panasonic zaten Toyota için prizmatik aküler üretirken, Tesla için dizüstü bilgisayarlarda kullanılanlara benzer silindirik aküler üretiyor.

İki şirket, ortak girişim planını önümüzdeki birkaç günde açıklayabilir.

Bu ortak girişimle Toyota, 2030 yılına kadar yıllık yaklaşık 1 milyon elektrikli araç satmayı hedefliyor.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

BOY UZATAN ÇORBA, İSTİRİDYE TATLISI, ISPANAKLI KOL BÖREĞİ, CEVİZLİ KURABİYE YEMEK/TATLI TARİFLERİ

BOY UZATAN ÇORBA MaydanozCevizDomatesMantarHavuçUnSütDomatesle mantar yağda kavrulacakHavuç, maydanoz, ceviz kaynatılacak İSTİRİDYE TATLISI 2 Su bardağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Youtube Abone,İzlenme,Beğeni Arttırma Platformu