Başlangıç / Genel / WEBSİTEMİN ARKA PLANINDA NASIL VİDEO OYNATIRIM DİYORSANIZ…

WEBSİTEMİN ARKA PLANINDA NASIL VİDEO OYNATIRIM DİYORSANIZ…

Merhaba Arkadaşlar, size bu sıralar pek çok sitede kullanılan bir çalışmadan bahsedeceğim. Bazı sitelerde web sayfaların arka planında ekranı kaplayan videolar bulunmakta ve bunun üzerinde ise site inşaa edilmektedir. Yani arka planda video oynatılırken sitenin diğer materyalleri ( butonlar, resimler, yazılar vs.) bu videonun üzerinde bulunmaktadır. İşte bugün bu konudan sizlere bahsedeceğim. İnşallah beğenirsiniz. (Bigvideo.js ile çalışan arkaplan video işlemi)

Size kendi yapmış olduğum çalışmanın indirme linkini vereceğim, çünkü çalışan dosyanın sizde örnek olarak durmasında yarar var.  Ona bakarak kendi web sitenizin arka planına video koyabilirsiniz. Ama bazı şeyleri de burada anlatarak sizlere yol göstermek istiyorum. Dikkatlice okursanız hiçbir sorun olmayacaktır.

Örneğin İncelenmesi.

Aşağıdaki kodlar <head> ile </head> Arasında olmalıdır.

<!– BigVideo scripti –>

<script src=”js/bigvideo.js”></script>

<!– Video özellikleri –>

Yukarıdaki kırmızı yazıyla yazılmış kısımdaki yer vids klasörünün içinde ki videonun adıdır. Kendi videonuzu Bu kısma uzantısıyla birlikte koymanız gerekmektedir. Sonrasında web sitenizin arka planında vids klasörünün içinde olan video arka planda oynatılacaktır.

Bu çalışmayla birlikte artık web sitenizin arkasında videolarınızı istediğiniz gibi oynatabileceksiniz. Kolay gelsin. Sorularınız olduğuna yorum kısmında bana ulaşabilirsiniz.

UMARIM FAYDALI OLMUŞUZDUR. :))

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

YENİ BİR TÜR KÖPEK BALIĞI FOSİLİ KEŞFEDİLDİ

Araştırmacılar yaklaşık 67 milyon yıl önce yaşamış bir köpek balığı fosili buldular. Galagadon nordquistae bilimsel adı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir