Perşembe , Haziran 27 2019
Başlangıç / Genel / İŞTE KARŞINIZ DA “2018 FORD FOCUS”

İŞTE KARŞINIZ DA “2018 FORD FOCUS”

Araba tutkunlarının  satışa sunulmasını merakla beklediği 2018 model Ford Focus  satışa çıktı. Yeni model dizel ve benzinli olmak üzere üç motor seçeneğinden oluşuyor. Peki yeni model hangi özelliklere sahip ve fiyatı ne kadar ? Detaylar haberimizde..

Satışa sunulan yeni Ford Focus modelinde  1.5 litrelik Ti-VCT,  1.0 litrelik EcoBoost benzinli motorlar tercih edilmiş. Dizel tarafında ise 1.5 litre EcoBlue motorun olduğunu söylemek gerek. Benzinli motorların 123 PS güç ve 150 Nm ve 125 PS güç ve 170 Nm torka sahip olduğu görülüyor. Yine benzinli modelde 6 ve 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği mevcut. 2018 model Focus modelinde Ford Co-Pilot 360 adında güvenlik donanımı kullanılmış. Ayrıca otomobilin hatchback, sedan ve station wagon olmak üzere üç farklı gövde seçeneği mevcut. Donanım paketlerinden söz edecek olursak, şirket TrendX, Titanium ve ST-Line paketlerini araba tutkunları için hazırlamış. Otomobilin içi hakkında bilgi verecek olursak, kablosuz şarj bölmesi, 8 inç ekran, 10 adet hoparlörden oluşan ses sistemi, aktif park asistanı, açılır tavan gibi özellikler bulunuyor. Yine otomobilde dinamik LED far, çarpışma önleme sistemi, manevra destek gibi sistemler kullanılmış.

Yeni Ford Focus modelinde ölçülerde bazı değişimler söz konusu. Şirket tarafından yapılan tanıtımda yer alan bilgilere göre otomobilin aks mesafesi 53 mm ve uzunluğu 109 mm arttırılmış. Sedan modelinde ise omuz mesafesinin 10 mm, diz mesafesinin 15 mm, arka koltuklarda ise diz mesafesinin 70 mm ve omuz mesafesinin 59 mm arttırıldığı belirtilmiş. Otomobilin bagaj kısmında da bazı değişiklikler söz konusu. Bunlardan ilki bagaj hacminin 90 litre arttırılması olmuş. Böylelikle toplamda 511 litre gibi kullanım hacmi söz konusu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Hibrit Focus  modelinin 2021 yılında Türkiye’de satışa sunulacak. 2018 model Ford Focus satış fiyatının 135.000 TL ‘den başladığını söylemek gerek.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

BOY UZATAN ÇORBA, İSTİRİDYE TATLISI, ISPANAKLI KOL BÖREĞİ, CEVİZLİ KURABİYE YEMEK/TATLI TARİFLERİ

BOY UZATAN ÇORBA MaydanozCevizDomatesMantarHavuçUnSütDomatesle mantar yağda kavrulacakHavuç, maydanoz, ceviz kaynatılacak İSTİRİDYE TATLISI 2 Su bardağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Youtube Abone,İzlenme,Beğeni Arttırma Platformu