Perşembe , Haziran 27 2019
Başlangıç / Bilim / İSRAİL’DEN KORKUTUCU ARAÇ

İSRAİL’DEN KORKUTUCU ARAÇ

İsrail önümüzdeki birkaç ay içinde Ay’a uzay aracı gönderen birkaç ülkeden biri olmaya hazırlanıyor. İsrail’in Ay misyonuna bakalım.

Şu ana kadar Ay’a insansız uzay aracı indirebilen 3 ülke bulunuyor : ABD, SSCB ve Çin. İsrail de önümüzdeki birkaç ay içinde Ay’a insansız uzay aracı göndererek 4. ülke olmaya hazırlanıyor.

İsrail, Şubat 2019’da insansız uzay aracını Ay’a göndermeyi hedefliyor. İbranice “başlangıç” anlamına gelen “Beresheet” adı verilen uzay aracının yaklaşık iki ay sonra Ay yüzeyine inmesi bekleniyor.

Beresheet uzay aracı SpaceX Falcon 9 roketine sahip. Aracın ABD’nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Hava Kuvvetlerinden fırlatılacak.

Beresheet uzay aracı Ay’ın kuzey yarım küresinde inecek. İndiği bölgedeki manyetik anormallikleri manyetometre cihazı ile ölçerek veriler toplayacak. İsrail’in Weizmann Bilim Enstitüsü ile geliştirilen manyetometrenin verileri NASA ile de paylaşılacak. Weizmann Enstitüsü Profesörü ve SpaceIL Mission Scientist Oded Aharonson, “Nihayet amacımız Ay’ın manyetik alanının bir profilini oluşturmak ve kaynağını anlamak” dedi.

Bilim görevine ek olarak, Beresheet Ay’a bir zaman kapsülü de bırakacak. Zaman kapsülünde İsrail bayrağı, İsrail marşı, 27 dilde sözlük, İncil yer alacak.

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

BOY UZATAN ÇORBA, İSTİRİDYE TATLISI, ISPANAKLI KOL BÖREĞİ, CEVİZLİ KURABİYE YEMEK/TATLI TARİFLERİ

BOY UZATAN ÇORBA MaydanozCevizDomatesMantarHavuçUnSütDomatesle mantar yağda kavrulacakHavuç, maydanoz, ceviz kaynatılacak İSTİRİDYE TATLISI 2 Su bardağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Youtube Abone,İzlenme,Beğeni Arttırma Platformu